Pusmetį pagyvenau Amerikoje ir nusprendžiau pereiti ant iPhone. Nuo dabar telefonų apžvalgos bus tik apie vieną tiesingą telefoną – Apple.
Ai, bet nėra back button, shitty ass iPhone, grįžtu prie Windows…
Pusmetį pagyvenau Amerikoje ir nusprendžiau pereiti ant iPhone. Nuo dabar telefonų apžvalgos bus tik apie vieną tiesingą telefoną – Apple.
Ai, bet nėra back button, shitty ass iPhone, grįžtu prie Windows…
Žiūriu, iš Login pranešimo masiškai kyla ir išeidinėja žmonės. Tiksliau, daugiausiai salę palieka merginos, dar tokiais rūsčiais veidais! Iš kart įdomu, kas per pranešimas? Pasirodo, į Lietuvą atskrido sekso robotai iš Amerikos.
Ne šiaip ten kokios pripučiamos lėlės, o tikros, kalbančios, silikoninės robo merginos. Kalbantys sexo robotai! Taip, viena lėlė stovėjo ant scenos, pristatė, pradėjo pasakoti apie save ir tada tiesiog pradėjo atsakinėti klausimus iš salės. Visas įdomumas, kad robotas supranta ir atsako visus klausimus be jokio vargo, net papokštauti spėja.
Čia tikrai gali pasijausti nemaloniai, kai toks robotas jau šiandien gali kėsinti į parduotuvės ar tokios parodos konsultantės vietą. Laisvai papasakoti apie parduodamą produktą ir atsakyti dažniausius klausimus. Apie kokį pritaikymą ir galvoja roboto kūrėjas. Pirmiausiai, tokias lėles/robotus turbūt pamatysim versle kaip dirbtinio intelekto asistento fizinius atvaizdus.
Tada žmonės iš kart klausia, ar galės man toks robotas padaryti sumuštinį ir išnešti šiukšles namuose? Deja, o gal kaip tik valio(?), kad sumuštinius robotai mokysis daryti dar kokį dešimtį metų, o toliau net paglostyti vyrą, ir tuo pačiu dėl programinio bugo netyčia jam nenurauti galvos, užtruks dar ne vienus papildomus metus mokymų. Taigi kol kas robotas atlieka tik sekso lėlės ir virtualaus pašnekovo funkcijas.
Vis dėl to jau turim seksą per skype, nuotoliniu būdų valdomus vibratorius, ir dar krūva naujienų lenda iš po kaldros. Robotai taip pat norės sekso, tik demo modelis vėl šmaikštavo, kad priklausys nuo vyro, jai robotinis ar žmogaus partneris bus mielesnis…
Šiemet nustebau, kad visi naujausi žaidimai pasileidžia net ant mano Xiaomi ultrabook’o. Tai sugalvojau, pabandyti žaidimus ant nešiojamo daugiau ir pasiėmiau pigiausią Dell G3 žaidimų kompiuterį. Galės toks pakeisti seną stalinį PC?
Pastatai Dell šalia Macbook Pro ir Xiaomi Air ultrabook, iš kart matosi, kuris notebook yra pigiausias. Dell žymiai storesnis, gremėzdiškesnis, o tas ekrano rėmas iš vis grąžina pirsiminimus apie kompus iš praeito amžiaus. Žodžiu, tikras senelis RGB LED amžiuje, bet Dell tą pristato kaip feature, kad moki tik už galią žaidimuose, o ne išorės dizainą.
Kitas seno dizaino ir didelio kompo privalumas, kad visos dalys jame yra lengvai prieinamos ir keičiamos. Mano testuoto Dell G3 specifikacijos: Intel i7-8750H 6 six cores, 8GB RAM, Nvidia GTX 1050 Ti, 256GB NVMe SSD ir dar gali dasidėti talpų kietąjį diską visiems žaidimams, plokšteles RAM ir pasikeisti WiFi lustą. Ypač keičiamų RAM nematęs jau ilgą laiką, o čia du lizdai, ir gali jų prisikrauti nors 2x 16GB. Puikus variantas būtų video redagavimui, ypač su galingu Intel i7 šešų branduolių procesoriumi.
Patiko, kad net pigios klasės G3 modelyje Dell naudoja IPS ekraną, kuris yra puikiai matomas bet kokiu kampu, taip pat atvaizduoja visus atspalvius. Dėl to žaidimus žaisti yra žymiai maloniau. Pripratęs prie IPS, į kitus modelius net nenori žiūrėti. Tiesa, ekraną net kambaryje visada teko naudoti praktiškai maksimaliu šviesumu, kas reiškia, kad G3 neišsineši pažaisti į lauką po palme.
Tuo labiau po palme neleis ilgai sėdėti vos dvi valandas veikiantis akumuliatorius, ir čia tik vartant interneto puslapius. Žaidimų be elektros laido net negali žaisti visu pajėgumu, nes neužtenka akumuliatoriaus galios pavežti 6 branduolių procesorių ir GTX 1050 Ti. Žodžiu, akumuliatorius realiai šitame kompe yra tik tam, kad nereiktų jo išjunginėti, kol perneši nuo vieno elektros lizdo prie kito.
Už tai kompo galia ir sparta žaidimuose dar kartą nustebino. Įsirašiau naujausią Assassin’s creed, paleidau aukščiausiais nustatymais, ir viskas veikia! Tada Dell G3 prijungiau vietoje stalinio kompo prie savo LG 34 colių ultrawide monitoriaus. Net čia nustačius 2560 x 1080 px rezoliuciją galėjau žaisti ne prasčiau nei kokia žaidimų konsole!
Aišku, viskam yra ribos, kai nusistačiau maksimalią 3440 x 1440 px rezoliuciją, pridėjau AA, pradėjo lįsti nešiojamo kompo, ar labiau GTX 1050 Ti limitai. Šis kompas subalansuotas žaisti ant HD ekranų, dar galima bandyti 2560×1080 ultrawide rezoliuciją, bet tikrai visos stalinės sistemos ramios, kad jų dar jokie žaidimų nešiojami kompai nepakeis, kai reiks žaidimus vežti maksimaliai 4K rezoliucija ir daugiau.
Dar didelis nešiojamo kompo minusas, kad mažam korpuse galingos dalys labai kaista, tai reiškia ir aukštas temperatūras, ir pastovų aušintuvų triukšmą. Žaidžiant Assassin’s Creed, Dell įkaito net iki 77’C, tai yra iki pat maksimalios ribos, kai kompas pradedi po truputį riboti spartą, kad išvengtų perkaitinimo. Aušintuvo garsą galima įsivaizduoti kaip mažą dulkių siurblį, kuris visada ūžia, paleidus žaidimą. Praktiškai verčia žaisti su ausinėmis, bei nervina bandant filmuoti bet kokį video tame pačiam kambaryje.
Dar pakalbėkim apie konkurentus. Tai su Dell G3 smagiai žaidžiau dvi savaites, kol vakar nuėjau į Gameon, ir žiūriu, kiek nešiojamų gaming kompų yra šiame kainos segmente. Kaip kiniečiai už tą patį 1000 eur sutalpina ir gaming dizainus su RGB LED elementais (kaip Mi Gaming), ir ekranus modernius, su minimaliais rėmeliais (kaip Lenovo Legion). Ir kartais net dar truputį galingesnę GTX 1060, dar truputį plonasieniame korpusuose.
Ir čia mano apibendrinimas. Žaidimai šiuo metu yra populiariausias dalykas parduodantis galingus kompiuterius, bet konkurencija šiame segmente yra dar didesnė. Ir Dell atrodo tiesiog kaip senelis, kuris bando vytis vaikų pulką, nes tokia dabar atėjo mada. Deja, mažai kuo tuos vaikus gali nustebinti ypač gaming segmente. Facebook papostinau apklausą, kur Xiaomi net ne gaming modelis laimėjo be konkurencijos. Ir tada reikia susimąstyti, ar verta iš vis Dell G3 reklamuoti kaip žaidimų kompiuterį? Ar verčiau akcentuoti galingesnį 6 branduolių procesorių, galimybę lengvai ir pigia dasidėti atminties, upgradinti dalis, ir vytis video ar grafikos profesionalus? Pro naudotojai daugiau nei išskėstomis rankomis priims tokį modelį, nes rinkoje jau trūksta nešiojamų kompiuterių, kurie turėtų naujas dalis ir vis dar seną NE GAMING dizainą, kurį paprastą upgradinti, ir kuris patinka profesionalams. Kol visi kiti gamintojai gali pešis dėl geriausio gaming kompiuterio vardo.
Tai Dell G3 yra gaming kompiuteris, subalansuotas darbui, tik extra bonus, kad ant darbo kompiuterio galima dar ir pažaisti kartais.
Dar pora video su Dell G3.
Kai panašėjo, kad jau praėjo VR mada. Vaikštant po Gameon 2018 net nebeįdomu bandyti tas pačias praeitų metų HTC Vive ir Oculus demo, pamačiau didžiulį Skytech stendą su Lenovo Explorer ir Windows Mixed Reality. Akį labiausiai patraukė Lenovo Gaming Notebook su VR akiniais. Maždaug toks komplektas kaip būdavo xBox su Kinect. Išbandžiau, patiko. Pasiėmiau Lenovo Explorer pažaisti namie, ir likau dar labiau nustebintas Windows Mixed Reality patirtimi!
Prisiminkim xBox. Populiariausias gamepad ant PC yra xBox360. Populiariausias jis dėl to, kad veikia magiškai iš kart su visais Windows žaidimais, nereik jokių nustatymų ir nieko. Pajungi ir žaidi. Lygiai tą pačią logiką Microsoft pritaikė savo Mixed Reality produktui. Prijungi akinių USB laidą prie Windows kompiuterio, pasiimi pultelius, ir žaidi. Net Steam VR žaidimai veikia iš kart be jokių papildomų nustatymų! Geriau nei su pačio Steam HTC Vive! Nes Vive dar reikia nustatinėti ir kalibruoti kiekvieną kartą, o Lenovo Explorer tiesiog imi, užsidedi ir žaidi. Jokių rūpesčių!
Visas Lenovo Explorer VR komplektas yra tik kompiuteris, akiniai ir pulteliai. Daugiau nieko nereikia, nei sensorių, nei laidų ar kitokių VR įprastų “nesąmonių”. Microsoft sugalvojo, kad žaidimo pasaulį reikia sekti iš žaidėjo perspektyvos, ir nebereiks visos krūvos išorinių sensorių. Todėl Microsoft VR akiniai yra ne tik žymiai paprastesni ir patogesni naudoti, bet kainuoja trigubai pigiau už praeitų metų HTC Vive ir Oculus modelius.
Jei kalbam apie kainą, dar vienas didžiulis nepatogumas VR buvo kosminiai reikalavimui kompiuteriui, nes reikia žaidimą generuoti du kartus, kiekvienai akiai, ir dar 90 fps, kad viskas veiktų sklandžiai. Pasirodo, net šitą problemą Microsoft išsprendė su optimizavimu, ir dabar žaidimai VR akiniuose reikalauja labai panašių kompiuterio parametrų kaip ir žaidžiant įprastai ekrane. Būtent dėl to pats Lenovo headset reklamuojamas ne su kokiu prabangiu gaming žaidimų PC, o paprasčiausiu Lenovo Legion gaming notebook už 1000 eur.
Lenovo Notebook man nepavyko gauti, bet kaip tik ką tik rašiau apie Dell G3 tokį pat 1000 eur klasės gaming modelį su i7 ir GTX 1050 ti, kurio dabar visiškai užtenka visiems VR žaidimams. Kompiuteris atitinka rekomenduojamus reikalavimus ir visi iki vieno bandyti VR games veikė aukščiausiais nustatymais tiesiog puikiai nuo paprasčiausio Rick and Morty VR iki naujausio Zero Caliber (maždaug Call of Duty VR).
Pasijungiau net savo Xiaomi Air ultrabooką, kuris veža Beat Saber, Accounting+ VR be vargo su Nvidia MX150! Tai optimaliai rekomenduojama GTX1050ti, bet visai paprastus VR žaidimus galima žaisti net ant ultrabooko. Aišku, viskam yra ribos, ir su VR jos dar labiau jaučiasi, jei įprastai ekrane dar gali kentėti naujausius žaidimus su 30fps konsoliniu experience, tai VR akiniuose bet koks pastrigimas ar atsilikimas nuo judesio iš kart pradeda pykinti.
Kas mane flashbackino tiesiai į senas HTC Viveo ir Olucus demo, kur užtekdavo tų 10-15min, ir jau norėdavai bėgti nuo to VR headset kuo toliau. Panašiai kaip užsidėjus super nepatogias ausines, kurios spaudžia, prakaituoja, ir tiesiog yra blogas produktas. Tai labiausiai nustebino, kad pirmą dieną su Lenovo Explorer pražaidžiau virš valandos, ir net nepajutau kaip praėjo laikas! Jokio diskomforto, nes headset laikosi ne su guma kaip akiniai, o panašiau kaip statybininko šalmas, dėl to yra labai patogus, per valandą nepajaučiau net mažiausio spaudimo.
Tik truputį nepatogu, kad vis dar yra laidas tarp headset ir kompiuterio, ant kurio gali užlipti, arba apsisukti aplink save. Bet tai vienintelė smulkmena, kuri užkliuvo patogumo prasme bandant Lenovo Explorer akinius. Taip headset tiesiog pamiršti, kol galiausiai net kelis kart bandžiau žaidime atsiremti į virtualų stalą, kas geriausiai iliustruoja Microsoft VR kokybę ir imersijos lygį.
Paskutinis klausimas lieka apie VR žaidimus, kurių vis dar nėra? Jei Gameon antri metai rodomos daugiausiai tos pačios VR demo? Mano poros savaičių patirtimi, Steam jau yra bent 10 žaidimų, kurie labai kokybiškų ir gerai išnaudojančių VR. Tokių, kur būtent viduryje žaidimo jau norisi atsisėsti ant virtualios sofos ar bandyti pasiremti į virtualų stalą! Tas pats Rick and Morty, Accounting+ tik pora labai rekomenduojamų VR pavyzdžių. Toliau eina mini games, geriausias pavyzdys yra Duck Hunt. Jei prisimenat ant senų konsolių buvo toks game su plastikiniu ginklu, dabar lygiai ta pati idėja antis šaudyti yra perkelta į VR. Veikia ypatingai gerai, ir yra puikus pavyzdys geros VR šaudyklės. Beat Saber vėl geras pavyzdys muzikos mini žaidimo. Lenktynes, skraidymo simuliatoriai natūraliai tinka VR. Deja, to pačio nepasakysi apie likusius įprastus žaidimus. Youtube pilna linksmų video apie GTA ir Call of Duty VR. Bet realybėje jų neįmanoma žaisti, nes vaikščiojimas juose per VR atrodo lyg važinėjimas pigiu hoverboard’u, kuris virsta į visas puses, ir pradeda vimdyti jau po pirmos žaidimo minutės. Čia pusvalandį prasikankinau Zero Caliber, kad nufilmuočiau žaidimą, kuris video atrodo labai cool idėja, bet praktiškai yra kankynė žaisti. Iš vis blogi VR žaidimai yra kaip sugedęs maistas, kur gali apsinuodyti net kelioms valandoms dar po žaidimo, ir jausti nemalonumus patirtus VR.
Žodžiu, VR dar turi kur tobulėti, bet Lenovo Explorer headset jau stebina savo galimybėmis. Ypač paprastumu prisijungti ir pradėti žaisti. Dar daugiau žemais reikalavimais žaidimų kompiuteriui, puikiai veikia net su vidutine GTX1050ti Dell notebook’e! Steame jau yra nemažai gerų VR žaidimų, o toliau jau tik skonio reikalas. Yra žmonės, kurie nusiperka lenktynių vairą ir su juo žaidžia kasdien, yra kurie pažaidė porą savaičių, ir padėjo į spintą. VR akinius galima įsivaizduoti visai kaip žaidimų vairą, viskas priklauso tik nuo žaidimų, kuriuos norėsit žaisti ir kaip greit jums atsibosta šaudyti antis ar sukti ratus lenktynės. Lenovo VR kompletas dabar kainuoja 466 eurus, ir identiškus Windows Mixed reality komplektus siūlo praktiškai visi gamintojai nuo Dell iki Acer.
Šiais laikais jau nestebina pigūs telefonai, kurie viskuo prilygsta brangiausiems modeliams, o Xiaomi giriasi, kad jų Pocofone F1 už 300 eurų yra iš vis yra premium telefonų žudikas. Aš net netikrinsiu spartos, akumuliatoriaus darbo laiko, nes pilnas youtube, kaip Poco triuškina Samsung S9 ir net iPhone X šitose varžybose. Štai kamera yra įdomiausia dalis, kuri ir nuspręs, ar tikrai nauji kiniški telefonai siūlo viską tą patį už ketvirtadalį įprastų top modelių kainos?
Poco F1 jau naudoju apie mėnesį, ir netgi dauguma paskutinių foto ir video praeituose įrašuose buvo padaryti būtent šiuo telefonu. Nežinau, ar net pastebėjot skirtumą Poco nuo įprastos 3000 eur Sony A7s kameros. Tai aš nusinešiau visą savo kameros krepštį į Gameon, ir pradėjau fotkinti su Poco, pažiūrėjau, visai gerai sekasi. Sugalvojau, padaryti challange, ar galiu palikti krepšį, ir visą parodą užfiksuoti tik su telefonu.
Apie lauke darytas foto ir su geru apšvietimu nebuvo net klausimo, bet kaip seksis sudėtingose situacijose, ypač vakare filmuoti koncertą ir panašias vietas? Pažiūrėkite patys. Pora pavyzdžių iš net fotoaparatui sudėtingos situacijos, kur Poco susidorojo tiesiog magiškai!
Tiksliau, ne magiškai, o automatiškai su dirbtiniu intelektu. Pagrindinis nuotraukų kokybė šuolis yra ne kažkokia ypatinga ar brangi kameros hardware, o tiesiog labai gera programinė įranga, kuri automatiškia nustato sceną, apšvietimą, ir parenka idealius nustatymus. Kartais geriau, nei net man pavykdavo rankiniu režimu viską nustatyti fotografuojant su kokia Nokia Lumia.
Visos foto padarytos auto režime, ir dirbtinis intelektas tiesiog skaito mano mintis. Visose foto ne tik kameros parametrai, bet net post processing, spalvų korekcija atlikta idelaiai. Fotografai tuoj neturės darbo? Ypač kai pažiūri portrait režimą, kur dirbtinis intelektas ne tik parenka nustatymus, bet sukuria švelnaus fono efektą, kuris išryškina fotografuojamą objektą. Vėl tikrai labai sunku pasakyti, kad abi foto padarytos, ne su brangia kamera, o paprasčiausiu telefonu, kuris dar kainuoja pigiau nei ne tik premium modeliai, bet iš vis bet kokia normali muilinė…
Ir tas, manau, geriausiai apibendrina rezultatus. Štai ir turime telefoną, kuris laisvai gali pakeisti pigią kamerą daugumai namų naudotojų!
Jau nekalbu apie telefonus, kur bulvės geriau fotografuodavo už Android modelius.. ir pokšt, kinietiškas, biudžetinis modelis už mažiau nei 300 eur šiemet daro visiškus stebuklus!
Netgi filmuoja 4K ir turi video stabilizavimą kaip naujausia GoPro Hero 7, bet vėl kainuoja pigiau už tą pačią action kamerą!
Čia jau visai skamba kaip Kalėdų stebuklas, bet būtent toks yra Xiaomi tikslas su pirmu telefonu, skirtu vakarų rinkai. Sukurti premium telefoną ir pardavinėti už biudžetinio Redmi kaina, kad net visi buvę “premium už pusę kainos” (pvz.: OnePlus) tiesiog neturėtų šansų konkuruoti. Xiaomi įprastai rekomenduojama Xiaomi Poco F1 kaina Europai 320 eur, bet jei paskubėsit, Black Friday akcija Poco F1 128GB už 275 eurus! Kosmosas!
Akcija galioja dvi dienas nuo šio įrašo paskelbimo datos. Pasirinkus Priority Line siuntimą, telefono siuntimas BE MUITŲ visoje Europos sąjungoje per dvi savaites.
Microsoft jau kitais metais oficialiai nutraukia Windows 7 palaikymą. Žinoma, naudotojų skatinimas pereiti prie Windows 10 įgauna pagreitį jau dabar. Pradžioje nemokamai dalinami Windows 10 tapo mokamais ir dar su įspūdinga kaina. Tai šiandien pakalbėkim apie alternatyvas ir legalius Windows 10 pigiau.
Pagal NetMarketShare 2018 rugsėjo statistiką, net 41% procentas kompiuterių vis dar naudoja Windows 7. Jei pas tave vis dar sukasi Windows 7, dabar proga atsinaujinti su Goodoffer24 siūloma pavasario akcija.
The Goodoffer24 Spring Deals 18% nuolaidos kodas: MgTopzone18
GoodOffer24 pirkti lengva.
Spauskite produkto nuorodą straipsnyje.
Įsidėkite produktą į krepšelį “Add to cart”.
Įrašykit nuolaidos kodą MgTopzone18 ir spauskit “Apply Discount’.
Spauskit “Proceed To Checkout” ir pasirinkite norimą mokėjimo būdą ir užpildykite pristatymo detales. (Mokėjimui rekomenduojama naudoti Paypal dėl pirkėjo apsaugos ir garantijos.)
Windows raktą ir diegimo parsiuntimo nuorodą iš oficialaus Microsoft puslapio gausite elektroniniu paštu.
Parsiųskite produktą iš Microsoft puslapio. Paleiskite diegimą, dieigmo procese įrašykite gautą Windows aktyvacijos raktą.
Apie GoodOffer24
GoodOffer24.com yra sparčiai auganti programinės įrangos ir video žaidmų parduotuvė internete. Virš dešimt metų patirties ir teigiamų naudotojų atsiliepimų. GoodOffer24 siūlo patraukliausias programinės įrangos kainas rinkoje.
Parduotuvė: www.GoodOffer24.com
Pirkėjų klausimai: info@goodoffer24.com
Facebook puslapis: www.facebook.com/GoodOffer24
Šis straipsnis yra GoodOffer24 apmokėta reklama.
BZfuture Kalėdinis išpardavimas prasideda! Jei ieškai antivirus programos apsaugoti savo PC nuo visų pavojų internete, BZfuture žymiai sumažino savo programinės įrangos kainas Kalėdų išpardavimo proga. Geriausia dalis, dabar su kiekvienu BZFuture pirkiniu, gausi Windows 10 Pro OEM licenciją nemokamai! Spausk čia, kad nusipirktum.
BZfuture specializuota žaidimų įrangos ir legalios programinės įrangos parduotuvė, viena parduotuvė visiems žaidimų kompiuteriams. Kasperky, Avira, ir McAfee Antivirus programinė įranga, taip pat AOMEI backupper, MiniTool ShadowMaker siūlomi žymiai mažesnėmis kainomis nei oficialios gamintojų svetainėse.
Įsigyk antivirus programinę įrangą BZfutures parduotuvėje pasinaudojęs Kalėdų akcija už pusę kainą, ir gausi legalią Windows 10 Pro OEM lincenciją dovanų.
McAfee Antivirus 3 PC 1 YEAR Global +FREE Windows 10 Pro OEM key USD 16.69
Kaspersky Internet Security 1 PC 1 Year Global Key+FREE Windows 10 Pro OEM key USD 26.71
Avira Internet Security Suite 1 PC 1 YEAR Global+FREE Windows 10 Pro OEM key USD 21.14
AOMEI Partition Assistant Professional 8.5 Edition Key Global+FREE Windows 10 Pro OEM key USD 18.91
MiniTool ShadowMaker Pro 3.1 Standard CD Key Global+FREE Windows 10 Pro OEM key USD 21.14
BZfuture kindly provide exclusive Coupon code [BZTOP] with 10% discount to Topzone’s reader on the following software
Avira Internet Security Suite 1 PC 1 YEAR + Windows 10 Enterprise LTSC 2019 CD Key Pack USD 29.9
Kaspersky Internet Security 1 PC 1 Year + Windows 10 Enterprise LTSC 2019 CD Key Pack USD 32.27
Kaip pirkti?
• Spausk ant BZfuture Kalėdinių išpardavimo ir pasirink norimus pirkti produktus.
• Užsiregistruok BZfutures parduotuvėje, arba prisijunk naudojamas social media tinklą.
• Pridėk norimą produktą į pirkinių krepšelį, ir gausi nemokamą Windows 10 Pro OEM kopiją dovanų už 0$.
• Spausk, patvirtinti užsakymą.
• Apmokėjimo būdai: PayPal ir banko kortele, FasterPay, Paypal, mint, Alipay.
• Po apmokėjimo, produktų raktus ir licencijas gausi elektroniniu paštu, kuriuo registravaisi parduotuvėje.
Jei kilo neaiškumu, visada pagalbos kreipkis į BZfuture.com klientų aptarnavimo chatą. Arba rašyk email service@bzfuture.com (Klientų aptarnavimas 24/7).
BZfuture taip pat parduoda žaidimų priedus su -12% nuolaida (be jokių papildomų mokesčių).
Šis straipsnis yra BZfuture apmokėta reklama.
Seniai jau žaidžiau ant konsolių, bet Gameon pabandžiau Red Redemption 2, patiko. Pasiėmiau xBox One X pabandyti į namus, ir kuo daugiau žaidžiau, tuo dar labiau patiko žaidimas ir nauja konsolė! Kol atradau, kaip Red Dead Redemption 2 galima žaisti net PC ir bet kokiame Windows kompiuteryje su xBox cloud streaming!
Apie konsoles susidariau blogą nuomonę būtent iš GTA4 laikų. Kai galėdavai GTA žaisti ant xbox360 metais anksčiau, bet iš kart išjungdavai po pirmos misijos, kai pamatydavai bulvinę xbox grafiką ir žemėlapį, kuris net nespėdavo krautis paskui važiuojantį automobilį. Aišku, Gameon dabar visur stovėjo tik naujausios xbox One X ir PS4 Pro konsolės, kur ne šiaip nauja karta, bet X ir Pro prierašai reiškia, kad konsolės nenusileidžia galingiems žaidimų kompiuteriams. Ir tikrai, parodoje dvi valandas pažaidžiau, per visą laiką net nebūčiau suabejojęs, kad žaidimas sukasi ne PC, o konsolėje. Puiki 4K grafika ir jokių strigimų ar bet kokių problemų per visas porą valandų žaidimo!
Kai xBox One X pasijungiau namie. Atradau, kad naujas xbox dabar ir veikia labai panašiai į Windows kompiuterį. Krūva programėlių iš Microsoft parduotuvės, gali šokinėti tarp langų ir žaidimų lyg Windows. Netgi vienu mygtuku streaminti viską į Twitch ar Youtube. Dar geriau, pasileisti xBox app ir žaisti Red Dead Redemption kompiuteryje!
Įdomiausia, kad žaidimo stream’inimas į PC yra ne tik patogiausias, bet geriausias būdas žaisti ant kompiuterio monitoriaus. Įprastai xBox palaiko tik 1080p arba 4k rezoliucijas, o su streamingu žaidimo langą galima scalinti į kokią nori rezoliuciją. Ir dar smagiau, kad net konsolės matyti ir jungti nereikia, tiesiog Windows paspaudi xBox app ir Play Red Dead Redemption 2. Viskas, atrodo, lyg žaistum Red Dead Redemption PC!
Visa magija pasirūpino Microsoft, o žaidėjui spaudžia play ir džiaugiasi xbox žaidimais. Microsoft netgi žada xBox Cloud streaming 2019-tais, kai tuos žaidimus bus galima paleisti ne tik iš savo xbox konsolės kitam kambaryje, bet tiesiai Microsoft serverio internetu. Galbūt xBox Cloud Streaming jau greit bus pirmoji galimybė Red Dead Redemption 2 išbandyti ir neturintiems konsolės.
Na, o kol kas žaidžiu Red Dead Redemption 2 PC, streaminindamas iš xBox One X. Įsitikinau, kad ne veltui visi žaidimų portalai dalino 10/10 įvertinimus naujausiam Rockstar kūriniui. Jei žaidėt pirmą RDR, GTA5, tai tikėkitės to pačio smagumo, tik dar daugiau!
Dabar kaip niekada turime daug open world žaidimų, atrodytų labai panašus Assassin’s Creed ir gali jodinėti po miškus, šaudyti su lanku, ir lyg istorija juokinga.. bet tik pradedi žaisti Rockstar kūrinį ir supranti, kur iš tikro žaidimas moka smagiai ir įtraukiančiai pasakoti istoriją. Kur iš tikro įdomus ir įtraukiantis žaidimo pasaulis, kuriame kas kelis šimtus metrų norisi sustoti ir žiūrėti, kas bus toliau, prie sulūžusio pakelėje vežimo, ar traukinį stabdančių plėšikų…
Per dvi savaites prie žaidimo praleidau virš 10 valandų. Ir toks įspūdis, kad spėjau pereiti tik įžangą. Atidarius žaidimo žemėlapį, susidaro įspūdis, kad per visą tą laiko neatidengiau net 1/6 žaidimo pasaulio dalies. Ir čia stebina tiek žemėlapio dydis, tiek detalumas jau žaistos dalies, kurią padoriau ištyrinėti reiktų dar bent 20 valandų. Kaip minėjau, žaidimo pasaulis prikrautas įdomybių kiekvienam žingsnyje, kai pastoviai traukia sustoti ar išsukti iš misijos.
Pačios istorijos misijos padarytos puikiai. Ypač patiko atviras jų dizainas, kai nėra jokių rodyklių virš priešų galvų ir šviečiančių kelio nuorodų. Dažniausiai gauni tik pažymėtą miestelio vietą žemėlapyje ir žmogaus vardą, o visą kitą turi išsiaiškinti pačiam žaidimo pasaulyje. Dažnai visas įdomumas būna tame, kad misiją nupasakoja vienaip, o kai atjoji randi visai kitą situaciją, ir planas pasikeičia 180′ laipsnių. Būtent todėl visa istorija niekada nesijaučia linija ir nuobodi, o kaip tik kas pusvalandį vis nustebintas ar prajuokintas susiklosčiusios situacijos.
Rokcstar atidėliojo žaidimą ir net paskutinį mėnesį skundėsi, kad dar nespėjo jo užbaigti, dar norėtų atidėti. Aš jį pradėjau žaisti mėnesį po išleidimo, tai kaip minėjau, tikrai nustebino kokybė. Bugų ir problemų tiesiog neegzistavimas tokio dydžio pasaulyje. Rockstar pralenkė visus savo praeitus žaidimus ir net tą patį GTA seriją, kuri niekada taip gerai neveikė jau iš kart po išleidimo.
Vienintelis kabliukas, kad šiandien yra išleista tik pusė žaidimo. Rockstar labai gudriai pirmą mėnesį leido žaisti ir apžvalgas rašyti tik apie Story mode, kuris padarytas idealiai. Tuo pačiu, vos prieš porą dienų atsirakino online režimas, kurio žaidimo kūrėjai, gal geriau net nebūtų rodę… nes tai yra visiška katastrofa. Vadinasi RDR Online beta, bet aš to vadinčiau net testu, nes dabar online režimas yra maždaug tuščias dykumos žemėlapis, su keliais susišaudymo ir žirgų lenktynių mini games. Geriausiu atveju, sukurtas susirinkti bapkėms iš microtransactions.. Galbūt pasieks GTA Online lygį po metų ir ilgiau. Blogiausiu – RDR2 pasaulis tiesiog gali būti nesuderinamas su online režimu. Juk čia nei miesto, nei automobilių, nei lėktuvų, nei arklių tuningo niekada nebus, ką esam įprastę matyti GTA Online…
Už tai vien RDR2 istorijos režimo turbūt užteks visoms 100 valandų! Ir su tokiu pasaulio detalumu, istorijos įdomumo, ir bendra žaidimo kokybe RDR2 šiais metais gali tapti pagrindiniu killer app konsolių pardavimams net tokiems PC žaidimų fanams kaip aš. Mano bandytas xBox One X Gameroom parduotuvėje dabar kainuoja 435 eurus ir pats Red Dead Redemption 2 žaidimas – 60 eur. Žodžiu, viso lygiai 500 eur bundle. Tiesa, dar yra papastas xBox One už pusę kainos, skirtumas galbūt tik grafikoje. Iš tikro, nežinau, nes net Gameon, teko žaisti tik su xBox one X ir PS4 Pro konsolių modeliais. xBox One X tikrai paliko įspūdį. Iš tikro, vienintelis dalykas, kuris dar primena, kad naudoji xbox yra HDD, kuris konsolę užkrauti užtrunka 30-40 sekundžių ir tik tuo primena, kad įsijungei ne savo įprastą kompiuterį. Kitaip tikrai, net nežinočiau, kad naršau xbox, o ne Windows. Ir tai tikrai yra labai smagu, matyti kaip Microsoft pildo One Windows device viziją, kur greit nebeliks net skirtumo esi konsolių, PC ar mobiliako žaidėjas. Visi device palaikys visus žaidimus ir suteiks vienodą patirtį.
Jau Dell G3 apžvalgoje įsitikinome, kad nauji galingi nešiojami kompiuteriai šiais laikais susitvarko net su naujausiais žaidimais, ir taikosi pakeisti vidutinį stalinį žaidimų PC. O šiandien pabandykime 300$ nekainuojantį kinišką ultrabook’ą būtent ant žaidimų ir palyginkime su dar galingesniu tikru Dell G5 gaming notebook. Taip, visiškai nesąžiningas testas, bet daug pasakantis apie žaidimų industrijos kryptį ir ateitį.
Pradėkim nuo Dell G5, kuris atkeliauja su Intel Core i7-8750H šešių branduolių procesoriumi, 16GB RAM ir Nvidia GTX 1060 6GB plokšte. Identiškos specifikacijos ir galia mano prieš porą metų pirktam staliniam kompiuteriui. Tiesa, ir sveria Dell beveik tiek pat kaip stalinis kompiuteris beveik 4kg su įkrovikliu! Užima vietos panašiai ant stalo. G5 kurpusas tikrai ne nešiojimo patogumui kurtas, o atrodyti didelis ir galingas, ir svarbiausia, gerai aušinti tą pačią GTX 1060 su didžiulėmis oro angomis tiek gale, tiek priekyje.
Dell G5 dizaine man nepatinka tik didžiulis rėmas aplink ekraną. Kompas atrodo kaip iš praeito amžiaus. Šiais laikais jau tikimės arba didesnio ekrano, arba mažesnio rėmelio 15 colių modelyje. Pats ekranas niekuo nesiskiria nuo pigesnio G3 modelio. Vos pakankamas žaisti kambaryje, šviesumą jau nustačius iki pat maksimumo! Jei dar buvo galima sakyti, kad G3 toks ekranas įdėtas tiesiog pigumo sumetimais, tai Dell jau turėtų būti gėda toliau dėti tokius ekranus į jau pusantro tūkstančio eurų kainuojantį modelį. Pigiausio kiniško 300 dolerių ultrabook’o ekranas puse šviesumo yra ryškesnis ir geriau atvaizduoja spalvas…
Jei jau kalbame apie pigumą, kitas labai užkliuvęs dalykas yra G5 kompiuterio aušinimas. GTX 1060 galia kainuoja, ir net su didžiuliu korpusu ir didžiulėmis aušinimo angom, Dell G5 vis tiek kaista vos įjungus žaidimą, aušintuvo garsas pradeda priminti plaukų džiovintuvą arba dulkių siurblį. Tikrai, po penkių minučių žaidimo aušintuvo garsas pradeda užgožti kompiuterio garsiakalbius. Vienintelė išeitis lieka žaisti su ausinėmis.
Arba gudriau, naudojant Geforce Now. Čia prasideda įdomioji apžvalgos dalis, kaip biudžetinis kinšikas ultrabook’as triuškino Dell G5 gaming kompiuterį visuose bandytuose žaidimuose savo sparta. Ir tą padarė iš vis be garso, nes net neturi aušintuvo, taip pat sveria vos vieną kilogramą, o akumuliatorius leidžia žaisti net penkias valandas. Kai GTX1060 net negalima naudoti pilnu pajėgumu, neprijungus Dell prie maitinimo lizdo. Tiesiog pasižiūrėkime video.
Mėnesį naudodamas Geforce Now pradedu suprasti, kodėl visi nuo Microsoft xBox iki Google ir žaidimų leidėjų tiek daug kalba žaidimus kaip servisą. Kiekvienas kuria kažką panašaus į Netflix, tik žaidimams. Kur žaisti galima ant galingiausio žaidimų serverio, kuris į miltus malą bet kokį gaming notebook ir net stalinius kompiuterius, tuo labiau žaidimų konsoles. Svarbiausia, tu to serverio net nematai, negirdi, ir nesirūpini! Tiesiog spaudi ant mėgiamo žaidimo, ir viskas magiškai veikia per internetą. Čia tikrai panašu į žaidimų ateitį, kuri visai tikėtina, kad gali pakeisti ne tik stalinius kompiuterius, bet konsoles ir visus naujus žaidimų įrenginius, tiems taip ir nespėjus įsitvirtinti vietoje stalinių PC.
Tiesa, Dell G5 savo sparta tikrai nenuvilia. Ir jei dar visai neseniai nešiojami kompiuteriai buvo kompromisinis sprendimas, dabar Dell G5 tikrai gali pakeisti vidutinį stalinį namų kompiuterį. Ir ne tik žaidimus gali žaisti 15 colių ekrane, bet prisijungiau savo įprastą 34 ultrawide monitorių, ir vis tiek su Dell G5 žaidžiau viską High grafikos nustatymais! Visai kaip su buvusiu staliniu PC su ta pačia GTX1060.
Nešiojami kompiuterių tikrai cloud gaming nepakeis per dieną. Ypač kai pats cloud gaming dabar yra tik testuojamas, ir vietoje elektros lizdo reikalauja idealaus interneto prisijungimo. Mano 100mbps šviesolaidinis su Xiaomi 5.8Ghz Wifi routeriu ir nauju Aiwo i8 ultrabook, būtent galinčiu išnaudoti wifi AC spartą, veikė gerai. Bet minimalūs reikalavimai šiam servisui yra 50mbps ir žemas ping, prieinamas tik su šviesolaidiniui internetui šiuo metu. Tai net jei kompiuterio pakanka 300$, internetą nebūtinai rasi visur tinkantį cloud gaming, ir tada lieka pirkti kažką panašaus į Dell G5.
Dell G5 Lietuvoje kainuoja 1448 eurus, o AIWO i8 tik 248 eurai Gearbest. Pirkdamas Dell G5 moki už galią. Pagrindinis G5 skirtumas nuo G3 yra galingesnė GTX1060 vaizdo plokštė, kuri leidžia ne tik patogiai žaisti visus žaidimus ant Dell G5, bet yra pakankama prisijungti net didesnės rezoliucijos ekraną. Toliau žaisti, jei ne maksimaliais, tai bent high grafikos nustatymais kaip su įprastu staliniu kompiuteriu. Vis dėl to galia nėra viskas. Tą puikiai iliustruoja žymiai pigesnės Dell G3 ir Lenovo Legion alternatyvos, kurios vienodai naujus žaidimus leidžia žaisti high nustatymais. Mano galva, vos apie 20% didesnė Dell G5 sparta neatperka beveik 500 eurų kainos skirtumo. Dar svarbiau, netgi mažiau smagu žaisti su G5, dėl nepaprastai garsaus kompiuterio aušinimo. Pridėkim pigų IPS ekraną, ir galima tik pasiūlyti Dell kitą kart pasistengti labiau. Ypač kai į žaidimų rinką veržiasi nauji konkurentai kaip Geforce Now, kuris ši vis nekainuoja nieko! Svarbiausia, leidžia žaisti visus žaidimus net nesirūpinant kompiuterio specifikacijomis ir nustatymais! Tiesiog išeis naujas žaidimas Steam, ir iš kart galėsi jį žaisti su Geforce Now! Vienintelė problema gali būti galimybė gauti pakvietimą į pačią Gerforce Now Beta ir turėtų pakankamai spartų šviesolaidinį internetą.
Paprastas klausimas, ar galioja garantinis sulūžusioms ausinėms? Trumpai. Taip, net sulūžusias Beyerdynamic DT 350 ausines man pakeitė Skytech garantinis aptarnavimas, o ilgą atsakymą skaitom toliau.
Žodžiu, turėjau Beyerdynamic DTX501p, kurios apkeliavo visą pasaulį, tiek gatvėje klausiau muziką, tiek filmavau koncertus. Per penkis metus dešimt kart ir atsisėsta, ir užlipta buvo, kol vieną dieną netyčia išroviau visą laidą ir pagalvojau, kad gal jau laikas nusipirkti naujas ausines. Ypač kai DT 350 modelis dar ir su mikrofonu, ir pigesnis… ir sulūžo greičiau nei per pirmus metus paprasto naudojimo. Per pus pokštelėjo lankelis, tiesiog ausines dedantis ant galvos.
Pavarčiau internetą, pasirodo, labai dažna problema su DT350 modeliu. Pigesnis dizainas turi savo kainą. Laimė, Beyerdynamic garsus vokiečių vardas, kurio pagrindinis išskirtinumas yra produktų kokybė. Beyerdynamic keičia šias ausines, tiek pirkusiems iš jų puslapio, tiek Amazon be jokių klausimų. Arba grąžina pinigus.
Aš jau patenkintas susiradau pirkimo kvitą ir patraukiau į Skytech. Kur pasirodė, kad Skytech parduodamos ausinės atkeliauja ne iš Beyerdynamic, o didmenininko Lietuvoje – ACC kompiuteriai. Ir garantinio sąlygas ir aptarnavimą nustato pats didmenininkas, tai ausinės mechaniškai sulūžusios, ir čia gali būti tiesiog naudotojo kaltė. Skytech gali jas nusiųsti į garantinę apžiūrą, jei pasirodys, kad kaltė naudotojo, man dar reiks primokėti 20 eurų už apžiūrą! Manau, 20 eur verta mokėti už galimybę pasiskųsti, kaip Lietuvoje dar visi atsilikę ir kaip neapsimoka pirkti. Bet Skytech sutarėm, kad oficialiai nusiųsiu užklausimą Beyerdynamic, ir jei patvirtins, kad garantinis servisas turi taisyti tokį atvejį, siųsim ir tikėsimės teigiamo sprendimo. Čia oficialus atsakymas iš Beyerdynamic:
Legal warranty can only be claimed at the seller, the trading partner where you purchased the product. The seller is legally obliged to offer repairs and service according to his local laws.
In rare cases it happens that dealers and retailers do not respect this and redirect end users directly to the manufacturer.
Of course, you can always contact beyerdynamic or its local distributor directly in case of complaint. We, as a manufacturer, offer a limited, product-dependent manufacturing warranty. However, the manufacturing warranty differs from the local legal warranty. Certain services may be excluded, e.g. transport costs of the defective device from you to us. For further information, please refer to the warranty booklet.
Nieko tiesiogiai neatsakė, bet suprask, lyg ir turėtų distributorius nemokamai taisyti, pakeisti pagal garantiją. Nusiuntėm ausines į ACC servisą, ir po dviejų savaičių gavau naujas Beyerdynamic DT350 ausines.
Žodžiu, paprastas atsakymas, jei sulūžo Beyerdynamic, ir dar galioja ausinių garantija, jas galima pakeisti nemokamai. Arba net susigrąžinti pinigus. Deja, kai paprašiau Skytech susigrąžinti pinigus, jie sako, kad ausines jau pakeitė, reikėjo pinigų prašyti iš kart. Nors kai atėjau su sulūžusiomis ausinėm, net nežinojo, ar joms galioja garantinis… Dėl to jas ir siuntėme į servisą, kuris iš kart atsiuntė naujas… Ir net parašius prašymą susigrąžinti pinigus, Skytech jį tiesiog atmetė. Tai istorija baigėsi gerai, ausinės pakeistos. Progresas yra, ypač nuo praeitų metų patirties su vienu žinomiausiu kompiuterių dalių gamintoju, kuris ant trijų raidžių siuntė vos užsiminus apie garantiją jau iš dėžės neveikiančioms klaviatūroms ir vaizdo plokštėms. Bet aš jau nusprendžiau sekantį šansą duoti kiniečiams, ir renkuosi tarp Xiaomi Bluetooth ir 1More ausinių modelių. Palikite komentarą, kurio modelio apžvalga būtų įdomesnė.
G2DEAL pavasario akcija siūlo galimybe įsigity Microsoft produktus žemesne kaina!
G2DEAL.com yra specializuota programinės įrangos interneto parduotuvė. Joje rasite Microsoft Windows 10 Pro, Microsoft Office 2019 programas, xBox One ir PC žaidimų raktus. PUBG, Total War, bei dar daugiau!
Populiariausios G2DEAL akcijos
20% nuolaida su kodu: topz
WINDOWS 10 PRO PROFESSIONAL CD-KEY (32/64 BIT) – 12.6€
Windows 10 Pro Professional CD-KEY (32/64 Bit) (2 PC) – 18.39€
MICROSOFT OFFICE 2016 PRO PROFESSIONAL PLUS CD-KEY (1 PC) – 24.30€
WINDOWS 10 PRO + OFFICE 2016 PRO –BUNDLE – 29.29€
Windows 10 Home OEM CD-KEY (32/64 Bit) – 9.37€
MICROSOFT OFFICE 2019 PROFESSIONAL PLUS CD-KEY (1PC)- 47,99€
WINDOWS 10 PRO + OFFICE 2019 PRO – BUNDLE – 57.34€
Aplankyk G2DEAL parduotuvę, kurioje rasi dar daugiau žemų kainų ir suprizų. Interneto parduotuvė veikia 24/7, visos lincencijos ir raktai pristatomi tiesiai į elektroninį paštą.
*Šis straipsnis yra apmokėta G2Deal reklama.
Atrodo, video žaidimų mėgėjai bijo kriptovaliutų kaip kokio viruso. Nekeista, nes būtent kriptovaliutos buvo pagrindinės kaltininkės žaidėjams skirtų kompiuterio dalių kainų kilimo prieš du metus… bet šiandien ne tik Bitcoin’ų kaina nukrito, bet mining vaizdo plokščių skelbimuose galime rasti vis daugiau, o kainos tampa juokingos. Štai prieš savaitę nusipirkau GTX1060 lygio mining plokštę vos už 60 eurų! Palyginimui, Skytech dabar pigiausia Geforce (GT1030) kainuoja 100 eur!
Iš tikro, tai jau šešta mano mining plokštė. Pažiūrėkim, kiek apsimoka/neapsimoka mining plokštę naudoti darbui/žaidimams. Pradėkim nuo GTX1060 ir GTX1070, kurias pirkau prieš 2017 mining bumą, ir porą mėnesių pamininęs pardaviau su dideliu pelnu ant pačios vaizdo plokščių pirkimo bumo viršūnės. Pirmą už 250 eurų, antrą arti 600 eur! Dabar GTX1060 tekainuoja 100 eur, ir GTX1070 – 240 eur, GTX1080ti – 400 eur. Visos Nvidia plokštės lygiai 2.5x karto pigiau, nei kainavo vos prieš metus! Jei visai norite pataupyti, RX570 4GB radau vos už 60 eurų – 6 kart pigiau nuo originalios 360 eurų kainos!!! O sparta panaši ~GTX1060 3GB.
Yra dvi priežastys, kodėl AMD kortos yra tokios pigios. Pirma, Nvidia monopolis su +80% rinkos, visi žaidimai jau taikosi tik į Nvidia naudotojus, net neprestižas turėti gaming kompą su kitokia plokšte nei Nvidia. Antra, mineriai AMD plokštes flashina su custom BIOS, ir tada papildomas darbas internete surasti originalius BIOS ir atversti plokštę į tinkamą žaidimams. Bet visiškai neturint patirties su Radeon korta, išsiaiškinti problemą ir atversti RX570 kortą į originalią pavyko per pusdienį.
Dabar RX570 4GB sukasi mano hackintosh visiškai be jokių trūkumų. Lyg būčiau nusipirkęs naują vaizdo plokštę, kuri ir yra beveik nauja, nes mineriai tų plokščių jau seniai nenaudoja, jei spėjo pamininti pirmą mėnesį ar porą, toliau jos gulėjo atgal sudėtos į dėžutės su viltimi, kad rinka dar atsigaus, kuri neatsigavo. Ir dabar plokštės krūvom keliamos į skelbimus už penktadalį originalios kainos!
GTX1070 ir GTX1060 3GB taip pat sukasi be jokių trūkumų. Mėnesis mining neturėjo visiškai jokios įtakos, nebent reikėjo pravalyti radiatoriuje sukauptas dulkes. Tai panašu, kad perkant vidutinio galingumo mining plokštę visiškai nėra jokios rizikos, įsitikinus, kad ji veikia pirkimo momentu. Vienintelė problema buvo su MSI GTX1060 6GB, kuri kartais išmesdavo atminties klaidų, bet pirkau ją net netikrinęs ir su garantija. Būtent dauguma mining plokščių vis dar galioja garantija, ir tada iš vis nebereikia net galvos sukti, nes net jei sugestų, garantinis turės pakeisti į naują. Ką mačiau, sėkmingai darė ne vienas Skyteche, kol praeitą kart lankiausi servise dėl sulūžusių ausinių.
Visos problemas, kurias turėjau, buvo tik su GTX1080ti, kuri jau nauja buvo brokuota, o dar tą plokštę porą savaičių pasukus su mining, išsilakstė abu aušintuvai. Būtent didžiausia rizika su mining tėra sudėvėti aušintuvai dėl 24/7 sukimosi maksimaliomis apsukomis ypač ant galingesnių modelių. Tada plokštės gali dirbti garsiau, gali tekti iš vis keisti ventiliatorius. Arba kaip aš paprasčiausiai tą pačią GTX1080ti sutaisiau ir net pagerinau aušinimą uždėjęs Noctua 120mm fan, toliau ją galima naudoti.
Apibendrinant, kiek mineriai skriaudė žaidėjus praeitais metais, tiek dabar žaidėjai gali pelnytis supirkdami plokštes iš minerių už pusę ir net mažiau kainos! Jei gerai paieškosi ir dar netingėsi užsiimti BIOS flashinimu, tai RX570 4GB už 60 eur iš vis kažkokia fantastika! Galbūt net dvi galima būtų nusipirkti iš kart, sujungti crossfire, ir net pabandyti pasiekti GTX1080 spartą už 120 eurų! Bet man ir vienos RX570 4GB užteko hackintosh’ui. Žaidimas Nvidia vis tiek geriausias pasirinkimas, dėl to ir didesnės kainos, populiariausi mining modeliai GTX1060 ir GTX1070, o ieškant visiško pigumo arba naudoti su MacOS – RX570 4GB.
Sako, lietuviai myli elektromobilius, net pusė pavogtų automobilių Norvegijoje yra elektriniai. Tai šiandien bandžiau 100k eurų Audi e-tron – pirmą elektrinį Audi visureigį. Galit pavydėt, nes pagal statistiką vidutiniam lietuviui nuosavas elektrinis transportas šviečiasi nebent tik kaip 300 eurų Xiaomi paspirktukas.
Tikrai, jei Novergijoje jau šiais metais elektrinių automobilių skaičius pralenks visus likusius, o iki 2025 įprasti vidaus degimo varikliu varomi modeliai gali būti net uždrausti. Tai Lietuvoje elektromobilių skaičius yra juokingas, tik <1%, ir to didžiausią dalį tame procente sudaro elektromobilių dalinimosi startapai. Nors Vilnius apsimeta, kad skatina elektromobilių naudojimą su eismo juostomis ir nemokamu parkavimu. Apklausos rodo, kad didžiausias kriterijus perkant elektromobilį realybėje yra jo kaina, ir būtent dėl to kai kurios šalyse elektromobiliai jau beveik lenkia įprastus, nes jie tiesiog žymiai pigesni po visų lengvatų už analogišką dyzelinį modelį.. o lietuviui tik pasvajoti apie apie pigiausią Audi eTron už pilną kainą, kuri tik prasideda nuo 70k eurų.
Nors jau važinėjau dauguma populiariausių elektromobilių modelių, Audi e-Tron mane vis tiek nustebino. Kol Tesla, BMW varžosi futuristiniais dizainas, Audi lieka praktiški, ir neišradinėja dviračio, paima savo visureigį ir tiesiog išleidžia elektrinį jo modelį. Jokių išsiskiriančių spalvų, ypatingų dizainų. Iš tikro, atsisėdęs dar turi pasitikrinti, ar Audi nepokštauja ir tiesiog pakišo dyzeline Q5.. bet ant ant panelės parašyta eTron, ir variklio garsas primena labiau Xiaomi paspirtuką nei mano žalią E46 dyzelį.
Kas gali patikti daugumai žmonių, ypač kai žinom jau iš kompų pasaulio, kad niekas nemėgsta naujovių ir ypač mokytis daryti kažką kitaip. O prisiminus kelionę Kanadoje su Tesla Model X, tai visos problemos ir buvo dėl kvailų durų, pastoviai neatsidaro, neužsidaro iš pirmo karto, neveikia autopilotas dėl GPS arba ryšio problemų, kvailas salono valdymas touchscreen ekrane.. Problemos, problemos, problemos. O Audi paėmė įprastą Q5, ir viskas veikia, tiek medžiagos, tiek surinkimo kokybė nelyginama su ‘Tesla beta automobilio versija’. Audi net gyrėsi, kad eTron yra pirmas automobilis su kameromis vietoje veidrodėlių, bet realybėje visus modelius atvežė be jokių nesąmonių t.y. paprasti veidrodėliai ant visų pristatytų modelių. Taip pat mažos smulkmenos, nežinau, kodėl tik Audi sugeba elektromobilyje padaryti prietaisų skydelį, kur gali turėti klasikines rodykles, gali užsidėti žemėlapį. Ir nereikia jokių 30 colių ekranų vietoje centrinės konsolės.
Aišku, viskas turi dvi puses. Audi eTron yra didžiulis visureigis su stebinančiai mažu salonu, visai kaip įprasti dyzeliniai modeliai. Salone yra įprasta centrinė konsolė, kuri elektriniame modelyje neatlieka jokios paskirties, tik remiasi trečiam žmogui į kojas gale. Įprastos odinės sėdynės užima fantastiškai daug vietos su įprastai elektromobiliuose naudojamomis super plonais modernių medžiagų variantais.
Už tai elektrinis varikliai nei kiek nepasikeitė. Audi eTron atrodo didelis visureigis, bet vairuojasi lyg mažas kartingas. Stebina ne tik elektrinių variklių galia tokį visureigį iki šimto kilometrų išjundinti per mažiau nei 6 sekundes, bet žemas svorio centras daro stebuklus. Pirmas visureigis, kurį vairuoti yra smagu. Prie vairo jautiesi lyg žaidime, kuriame nustatymuose fiziką perjungei į arkados režimą. Automobilis tiesiog važiuoja pagal tavo komandas, nepriklausomai nuo greičio skaičių prietaisų skyde.
Vienintelė problema lieka net +100k eurų bandomo Audi eTron modelio kaina, kuris dar nėra brangiausias variantas, nes neturi nei kamerų veidrodėlių, nei panoraminio stogo… Čia kai kurie elektrinio transporto entuziastai siūlo lietuviams žiūrėti ne į Ameriką ar Norvegiją, o Kinus.. Taip, pastarieji pradėjo nuo paspirtukų, scooterių ir dabar jau gamina kelių tūkstančių eurų elektromobiliukus. Visai kaip Vilniaus gatvės jau užpildytos Xiaomi paspirtukais po 300 eur, o aš jau ruošiu apžvalgą apie naują 400 eur elektrinį dviratį šiai vasarai, ir dar po metų, beveik garantuotas, kad turėsime ir kiniškus elektro mopedus / motociklus.
Ką tik atkeliavo mano naujas Fiido D1 elektrinis dviratis! Tik spėjau užsakyti jį pirmadienį, ir bam, jau kurjeris beldžiasi į duris su dėže po keturių dienų! Gerą įspūdį paliko ne tik siuntimo greitis, bet visas elektrinis dviratis, kuris pakeis mano Xiaomi M365 elektrinį paspirtuką. Galima sakyti, išėjo upgrade visomis prasmėmis, o kaina praktiškai ta pati!
Didžiausias Xiaomi paspirtuko privalumas man, kad jį galiu visur pasiimti. Nereikia palikinėti ant gatvės, jaudintis, kad nupyzdins iš kart Vilniuje kaip dviratį. Dar patogiau įsimeti į bagažinę, kai važiuoji į parką ar pajūrį.
Fiido D1 dviratis užima dar mažiau vietos bagažinėje, nes susilenkia keturis kartus! Tuo pačiu išsilanksto vienodai poros mygtukų paspaudimu mažiau nei per minutę. Svarbiausia, išlankstytas jau tampa didesnis nei paspirtukas, ir iš to žymiai patogesnis važinėti duobėtomis Vilniaus gatvėmis.
Pirma, nustebino, kad dviratį galima ištempti net iki mano dviejų metrų ūgiui tinkančio dydžio. Atsisėdęs jautiesi patogiai, keliai nesiremia į vairą, netgi gali pilnai ištiesti kojas mindamas pedalus. Dar svarbiau, didesni ratai, didesnis rėmas ir minkšta sėdynė žymiai sušvelnina važiavimą gatvėmis. Jei nuo Xiaomi M365 kratymo kojos pavargdavo jau po kelių kilometrų, tai su Fiido D1 prasukau dešimt kilų vienu kartu, ir net nepajaučiau!
Čia prasideda visas elektrinio dviračio smagumas, kai kilometrus gali sukti, ir nereikia net skaičiuoti, nes visai nepavargsti mindamas su elektrine pagalba. O jei jautiesi tingiai, tiesiog paspaudi mygtuką, ir Fiido D1 virsta mopedu, suki rankeną ir leki net nemindamas. Dviratis yra galingesnis už paspirtuką, o pridėjus pedalus, iš vis niekada nereikia pristabdyti net į stačius kalnus. Būtent pedalai yra didžiausias privalumas prieš paspirtuką, nes Fiido tampa tiek galingesnis, tiek greitesnis, tiek smagesnis važiuoti, kai norisi truputį pajudinti kojas. Čia kaip ant treniruoklio gali pasirinkti norimą sunkumo lygį, ir važiavimas dviračiu tampa tik malonumas, kai visi keliai virsta nuokalnėm, kur minimas tik pramoga, jei nori riedėti dar greičiau.
Apibendrinant, paprastas dviratis dulka garaže, nes negali palikti ant gatvės dėl vagysčių, nepatogu pasiimti su automobiliu. Elektriniu Xiaomi M365 scooteriu važinėjau du metus, kuris yra patogus variantas trumpoms kelionėms mieste. Motociklu nebevažinėju, nes nepatogu rengtis ir po to būti su moto rūbais. O štai elektrinis dviratis išsprendžia visų trijų transporto priemonių problemas, ir surenka privalumus į vieną. Tai Fiido D1 yra kompaktiškas, kad būtų lengva įsimesti į bagažinę ir nusinešti dviratį į namus. Kartu išsilanksto iki normalaus dviračio dydžio, tai važiuojant jautiesi lyg ant paprasto dviračio, tiksliau dar patogiau, nes virš dešimt kilų pralėkti su Fiido yra tik malonumas. O Kanadoje su elektriniais dviračiais iš vis per dieną prasukdavom po 50 kilometrų, ir vėl net lašo prakaito nenubraukiant važiuojant per stačiausius kalnus Vancouveryje. Fiido D1 – paspirtukas, dviratis ir motociklas viename, o kainavo vos 490 eur su greituoju siuntimu į Europos sąjungos šalis. Didžiausia problema, kad visi dviračiai išperkami kai tik papildo sandėlį. Tai tiesiog pasisekė pataikyti nusipirkti D1 už tokią kainą su greitu siuntimu šią savaitę, dar vienas dviratį užsakiau iš kinų sandėlio, kur siuntimas užtrunka mėnesį. Taip pat galite rašyti man, jei norite nuolaidos kuponų arba kad užsakyčiau dviratį, ir pasiimsit Vilniuje: originalas@gmail.com
Vakar youtube pasirodė pirmieji Galaxy Fold telefono video. Pažiūrėjau porą. Wow, gal net pralenkė lūkesčius, atrodo visai įdomiai, reiktų bent pačiupinėti realiai parduotuvėje ar parodoje. Ir staiga prisiminiau, kad paskutinėje parodoje Samsung net neleido prisiliesti prie Galaxy Fold. O visi video specialiai įkelti tik Samsung remiamų influencerių, kai pačio telefono ne tik nusipirkti, bet net pamatyti realybėje niekas negalėjo.
Ir tada iš karto pasidaro aišku, kodėl abu žiūrėti video tokie panašūs, lyg skaitomi iš Samsung reklaminio bukleto. Ir nei žodžio apie pačio ekrano kokybę, apie per vidurį akivaizdžiai matomą sulenkimą, apie plastikinio ekrano atsparumą subraižymui, arba kampe esantį notch, kuris Galaxy Fold visada uždengia turinį dėl 4:3 ekrano formato…
Bet neatėjo net vakaras, ir pasipylė naujienos apie per pirmą dieną naudojimo sulūžusius Galaxy Fold telefonus! Vieni galvojo, kad reikia nulupti apsauginę ekrano plėvelę, kuri pasirodė yra pačio ekrano dalis.. Kitiems ji pati pradėjo luptis jau pirmą dieną naudojimo, o tretiems ekranas tiesiog pradėjo kvailioti, nedarant nieko!
Na, visiems pasitaiko nelaimių? Nebent Samsung vos prieš du metus turėjo tokį pat akumuliatorių fiasko, kur telefonai tiesiog sproginėjo kišenėse, ir turėjo būti išvis išimti iš prekybos. Šiuo atveju, pirmą dieną sulūžęs telefono ekranas neatrodo toks pavojingas, bet iškart kelia klausimą. Ar Samsung žinodami pačią problemą, būtent specialiai ją bandė nuslėpti? Neleisdami žurnalistams net prisiliesti prie telefonų? Išsiųsdami Galaxy Fold modelius tik remiamiems influenciariams, kur įspėjimo lipdukai apie ekrano problemą buvo pašalinti, tikintis, kad bent vieną dieną ar savaitę iki video paleidimo ir preoders pildymo telefonai būtų atlaikę… o po to jau 1980$ surinkti už preoders, ir pačius pirkėjus galima kaltinti kreivom rankom. Kaip Samsung jau įgudę su praeitais modeliais visas remonto išlaidas perkeldami ant naudotojo ir draudimo bendrovių.
Kai tik pasimiršta sprogstantys Galaxy Note, kai tik pamiršti Galaxy S8 strigimus po pirmo mėnesio naudojimo. Praleidi Galaxy S9 net nebandęs ir tada sakai, ok, gal suteikim Samsungui antrą šansą, išbandykim naują Galaxy S10 ir Fold. Video atrodo tikrai neblogai. Yla vėl išlenda iš maišo. Ir dar kartą patvirtina, netikėti social media hype, pačiam nepabandžius, nepriklausomai kiek gerai atrodo video apie naują modelį. O visos informacijos ribojimą, ir tokių video darymą prieš išleidimo dieną, iš vis galima priskirti Fake News. Kai specialiai ir sąmoningai tik palankūs faktai yra pateikiami už tiesą, nes tiesa matuojama tik laikais ir pasidalinimais šių laikų internete.
Visi Lietuvos operatoriai yra d*rniai, arba tokiais laiko savo klientus. Antras variantas atrodo įtikinamesnis, nes atsibodus mokėti Labas po 5eur už 2GB interneto, jie pasiūlo super mega slaptą pasiūlymą – mokėti dvigubai 10 eur/mėn už 7GB… ir dar sutaupyti nuo standartinės 7GB – 14.5 eur/mėn kainos! Tada pagalvoji, čia tikrai Lietuvoje dabar esi, ar Bitė gal atsidarė saloną emigrantams Londone… bet pakrapštai galvą, vis tiek galai nesueina, nes iPhonų po svarą su šitais planais nėra.
Kiek prisimenu, Lietuvoje visas biznis buvo, kad anglai mokėjo po 20 svarų už paprasčiausią mobilaus planą… kol lietuviai gyrėsi apie 1GB interneto už neįtikėtinus 0.3 eur Bitės tinkle dar 2010 pradžioje. Tik jau 2018 renkantis planą, super pasiūlymas buvo 4GB už 7 eur, o šiandien 1GB kainuoja jau 12.5 eurus/mėn!? Čia prieš devynis metus reikėjo investuoti į Bitcoiną ar Bitės planus su +4200% profit augimu!?
Žodžiu, pabaigus skundus ir pavarčius mažą tekstą po operatorių siūlomomis akcijomis, pasirodo, kad tie yra ne ką protingesni už savo klientus. Ir dalina internetą TIESIOG NEMOKAMAI. Jei pereisi iš esamo operatoriaus į “naują”. Kai jų Lietuvoje yra tik trys, tai lygiai pakankamai, vis pereiti “į naują” iš Bitės į Telia, tada Tele 2, ir vėl į Bitę “iš naujo”… kas kelis mėnesius, nes būtent tada internetas pas visus net ne 1GB po 30ct, bet iš vis NEMOKAMAS!
Tai pradėkim nuo numerio perkėlimo iš Bitės į Ežį, kas man nekainavo nieko, netgi gavau 8GB interneto kortelėje nesumokėjęs nei cento. Tiesiog apsimetęs, kad Bitė atsibodo, ir dabar jau būsiu geras Telia klientas.. ten mokėsiu po 10.9 eur/mėn vienodai už 2GB po akcijos..
Iš tikro, pabaigsiu nemokamus 8GB interneto ir pereisiu į Tele 2, kurie siūlo… lygiai tą patį – 8GB interneto NEMOKAMAI dar trims mėnesiams.
Na, o tada jau galėsiu grįžti į Bitę, kurie mane išgelbės su dar dviem mėnesiais interneto NEMOKAMAI nuo tų prakeiktų Tele 2, kur internetas 9.9 eur/mėn įprastai! Ir ratas suksis iš naujo Labas -> Ezys -> Pildyk, +8GB nemokamai, +8GB nemokamai, +8GB už 2 eur su Labas…
Kaip bonus, dar ir ryšio kokybę bus galima išbandyti su kiekvienu operatoriumi, ir realiai palyginti, kad net jei visi siūlo tą patį, Bitė kažkaip sugeba pasiūlyti tą patį blogiau… nes nemokami 8GB kainuoja 2 eurus su pačia kortele, ir internetas žymiai lėtesnis toje pačioje vietoje lyginant su Ežiu. Kaip bebūtų, puiki galimybė išbandyti visus tinklus, ir išsirinkti, kuris geriausiai veikia tavo rajone su tavo telefonu, ir dar gauti 8GB ar net daugiau interneto nemokamai! Gal ne tokie ir blogi tie operatoriai Lietuvoje, nes nemokamas internetas gaunasi dar pigiau net nei tas po 0.3 eur už 1GB dar 2010 pradžioje.
Xiaomi pristatė naujausią savo konceptinį modelį – Xiaomi Mi Mix 5G, kurį galėsit įsigyti dar iki Kalėdų, jei buvot geri šiais metais arba turit atliekamus 3000 eur. Pats brangiausias Xiaomi telefonas, vienas brangiausių telefonų šiandienos rinkoje, bet nemažiau įspūdingas. Ir galbūt iš visų Galaxy Fold, Huawei Mate X yra arčiausiai ateities telefonų vizijos. Ar bent keistai Xiaomi pristatymas sutampa su Microsoft, Intel ir Nokia jau prieš dešimtmetį pirmą kart parodytomis ateities mobiliųjų idėjomis.
Naujausias Xiaomi Mi Mix 5G telefonas yra tiesiog visas ekranas. Jei tiksliai, 180% procentų priekinės dalies yra ekranas, kuris apsisuka aplink telefoną ir dar 80% dengia galinės aparato dalies. Pirmiausia tęsia kitų gamintojų idėjas, tai ekrano kraštai veikia kaip notification mini ekranėlis, juose sutalpinti programėlių mygtukai, todėl ekrane matai tik turinį, mygtukai neuždengia vaizdo, o apvertęs telefoną, gali naudoti pagrindę kamerą selfiams.
Štai naujovės prasideda, vos prijungus telefono kroviklį, kai visas telefonas kaip koks chameleonas nusidažo kaip viena didele akumuliatoriaus ikona, ir net su animacija tiesiog apsimeta dideliu akumuliatoriumi. Tokių programėlių ir efektų yra žymiai daugiau, ir galimybė telefono dizainus keisti kaip wallpapers, yra kažkas visiškai naujo. Ir turbūt galėtų būti super populiaru ir madinga ateityje, kai tik tokia technologija pasidarys labiau prieinama. Būtent primena senus Microsoft, Nokia ir Intel fantastinius video, kur buvo rodomi ateities telefonai ir apyrankės, kurios neturi dizaino, o tik wallpaperį arba animaciją per visą savo paviršių.
Jau galvojau, kad Xiaomi pagaliau aplenkė Nokia su kamera, bet pasirodo, naujausiasis Mi Mix 5G labiau tik prisivijo seną Nokia 808 pagal sensoriaus dydį. Aišku, reikia nepamiršti, kad Nokia telefonas dydžiu galėjo lygintis labiau su muilinių dydžio fotoaparatais, tai Xiaomi tokį pat sensorių sutalpino į išmaniojo plonumo aparatą, ir be jokio kameros atsikišimo! Žinoma, padidino rezoliuciją iki 108 Mpx ir naudoja dirbtinį intelektą kaip visi šiandieniniai Xiaomi. Dabar vaizdą gali pritraukti 10x be jokio kokybės praradimo arba pikselius sujungti į geresnės kokybės mažesnės rezoliucijos nuotrauką net blogiausioms fotografavimo sąlygoms kompensuoti.
Jei neužtektina panašumų su Nokia, tai MIUI 11 atrodo lyg Windows Phone 11.. Didžiulis šriftas ir menu ant juodo fono.
App dizainas naudoja ne Android įprastus burgerių menu, bet būtent Microsoft idėją, kur app tęsiasi už ekrano, ir yra pasiekiamos tiesiog ekrano braukimu, o su Mi Mix 5 tiesiog apsivynioja visą telefono korpusą, ir gali braukti, gali tiesiog vartyti telefoną, kad pamatytum app dalį “už ekrano krašto”.
Su dėmesiu ekranui, kamerai ir UI paprastumui, bei ilgam akumuliatoriaus darbui. Nauji Xiaomi telefonai negali būti panašesni į visus Nokia Lumia, o MIUI 11 galėtų beveik vadintis Windows Phone 11.
Vienintelis skirtumas nuo Nokia ir net pačių kinų gaminamų aparatų, kad šis Xiaomi Mi Mix 5G, iš tikro, yra konceptinis telefonas. 3000 eur, tokio paprasčiausiai neįpirks net visi svarstę apie naująjį Mi Mix.. ir įsivaizdavę, kad Xiaomi negamina telefonų virš 1000$. Gera žinia ta, kad vos prieš tris metus Mi Mix 1 pirmasis pademonstravo fullscreen ekraną, kainavo beveik tūkstantį dolerį, o šiandien jau tokį naudoja net 100 eur Xiaomi Redmi modeliai! Manau, lygiai tas pats laukia Mi Mix 5G koncepto, kuris dabar sužavėjo savo idėja, o toliau jau tik laiko klausimas, atpiginti gamybą ir pritaikyti tokį ekraną kasdieniams modeliams. Iki to galima bus džiaugtis MIUI 11, kurią gaus esami Xiaomi modeliai pradedant naujausiais Mi 9T ir Mi 9T pro. Svarbiausia, šiandien jau prekyboje esantys ir nekainuojantys ne tik trijų tūkstančių, bet net trijų šimtų eurų!
Kol praeitą mėnesį laukiau Xiaomi Mi9T Pro pasirodymo prekyboje, sugalvojau, pabandyti OnePlus 7. Youtube tiek visi giria šį telefoną, ir visai gal įdomu palyginti su Xiaomi Mi9T Pro po to… bet gal geriau nebūčiau bandęs OnePlus 7 iš vis, nes tokio baisaus telefono dar reiktų paieškoti net 100 eur super biudžetinių kiniškų smartphone ruože. Rimtai, mano senas Pocofone F1 visais aspektais triuškina OnePlus 7, tai ką jį ir belyginti su šių metų modeliais kaip Mi9T Pro. Beja, Mi9T Pro jau tik 300 eur su kodu checkout: GBM9TPRO1
Žodžiu, smagu parodose patestuoti telefonus, ypač kameras, nes visada yra ką fotografuoti. Kaip tik gavau OnePlus 7, ir turėjau progą apsilankyti Comic Con 2019. Smagi paroda, smagiai fotografuoji, kol namie grįžęs persikėliau foto ir video į kompą. Ir tik tada pamačiau visą “OnePlus 7 grožį”.
Grynai vos 1 iš 9 foto atrodo padoriai, visos kitos arba su blogu exposure, arba spalvomis, ar dar kažkokia problema. Ir to net nepastebėjau parodoje, nes tas išgirtas Amoled ekranas net spalvų normaliai nerodo. Pigūs Pocofone ir Redmi turi geresnius IPS ekranus, kas liečia spalvas. Taip pat OnePlus 7 reklamuoja 90Hz ekraną, bet paprastas ne Pro modelis neturi net šitos funkcijos. Užtenka ir 60Hz suprasti visą OnePlus reklamos esmę. Tai OnePlus 7 užkėlė menu ir puslapių prasukimo greitį iki dangaus. Panašiai kaip kompo nustatymuose gali reguliuoti pelės ratuko greitį, tik nėra prasmės jo užkelti, nes kompas nuo to greitesnis nepasidarys, netgi daugiau laiko sugaiši pastoviai prasukdamas turinį, ir turėdamas atsukinėti puslapius ir menu.. Lygiai tas pats su OnePlus, jei darysi palyginimą, atrodys sparčiau puslapius suka už bet kokį kitą telefoną, bet visas skirtumas yra užkeltas scroll greitis, kuris jokio realaus greičio neprideda, tik erzina telefono naudojimo patogumo prasme.
Visas Comic Con Baltics 2019 foto albumas su OnePlus7
Apie video net neverta pradėti. Kamera neturi AI, kuris yra įprastas jau visuose smartphones virš metų, bet tik ne OnePlus 7. Todėl visi video sugadinti blogo white balance, o slow motion šitas spartuolis filmuoja iš vis vos 240fps! Taip, OnePlus giriasi Snapdragon SD855 – pačiu sparčiausiu CPU, ir neturi nei 1000 fps (kas jau buvo telefonuose su SD845 praeitais metais) ir nenaudoja Vision AI, kuri iš vis poros metų senumo funkcija.
Dar svarbiau, nufilmuoti video suspausti kažkokiu potato formatu, kurio net VLC neatidaro nei Mac, nei Windows.. tuo labiau negalėjau redaguoti su FCPX, ir tik atsitiktinai radau, kad handbrake sugebėjo atspausti šitas bylas iki įkeliamų į FCPX. Taip pat Google temos apie kameros ir video problemas tęsiasi nuo OnePlus 5T porą metų atgal, nei jose radau patarimų, kaip problemas pataisyti, nei tuo labiau patiems OnePlus rūpi tokie paprasčiausi dalykai.
Ir aišku, OxygenOS, ten sparčiausia, plikiausia, pati geriausia Android versija? Žinot, kas dar naudoja tokią OS? Visi NO NAME kinų brandai, kurie būtent nenori nieko daryti su software, tai savo telefonuose įrašuo tiesiog pliką Android, kuris būtent neturi net paprasčiausių funkcijų kaip AI camera, kuri yra įprasta jau net pačiuose pigiausiuose Redmi nuo Redmi 5 Note laikų.
Ir kaip tada gaunasi, kad visas youtube prikrautas šimtų video, kur visi liaupsina OnePlus7 be galo ir krašto, dauguma savo telefonus iškeičia į OnePlus7, o Original’as vienas neįvertina tokio smartphone stebuklo? Viskas grįžta prie to pačio, kaip šiandien veikia apžvalgos tech pasaulyje. Tai yra sponsored turinys, kuris tik apsimeta apžvalga. Visai kaip apžvalgos topzone visos dingo, kurios tik buvo nepatogios gamintojui, nes kai kurie brandai net sugebėjo iškelti milijoninius ieškinius “dėl prarastų pardavimų, dėl blogų apžvvalgų”. Akivaizdu, kad jei tokia politika daromos apžvalgos, net nebesvarbu, kokį leisti tą produktą, jie visi bus puikūs ir geri, ir tuo labiau mylimi pirmą naudojimo mėnesį, jei už tai primokėsi. Taip gaunasi, kad OnePlus 7 buvo geriausias, kol sekantį mėnesį jau visi puolė keisti telefonus į Samsung Note 10… pasaka be galo. Net ir Xiaomi pradėjo gaminti vienodą sponsored turinį liaupsindami savo telefonus tuose pačiuose kanaluose. Laimė, nereikia net priekomos naudoti Xiaomi telefoną jau beveik metus, kurio tiesiog kamera geresnė, akumuliatorius laiko dvi dienas, ir ekranas tiesiog veikia be jokių 90Hz ir kitų fantastinių specifikacijų. O gearbest jau siūlo naują Xiaomi Mi9T Pro – 300 eur (nulaidos kodas checkout: GBM9TPRO1), kuriuo pakeisiu savo Pocofone F1, labiausiai dėl trečios ultrawide kameros, ekrano be notch ir greičiau išleisto MIUI11, kurį būtent šis modelis gaus pirmiausias.
Jei Jums vis dar kyla klausimas, ar tikrai nebus muitų užsakant (telefoną/droną/kompiuterį) iš Gearbest ir Banggood Kinijos parduotuvių? Tai šis straipsnis yra BŪTENT JUMS, ir jis pateikia informaciją kaip vyksta visas pirkimas iš Kinijos būtent dabar 2019-tųjų Spalį. O ne kažkoks nesąmoningas straipsnis trijų metų senumo, kurių prisikaupė pilnas internetas, bet visa info seniai penkis kartus pasikeitė ir neatitinka realybės. Taigi nuo pradžių, kaip vyksta pirkimas iš Kinijos šiandien 2019 Spalį, ir kaip prekes užsakinėti BE MUITŲ iš KINŲ parduotuvių.
Kaip galit pastebėti iš pirmos nuotraukos, pas mane prekės nuo telefonų iki dronų iš Kinijos parduotuvių ateina kiekvieną mėnesį. Būtent paskutiniais metais ypač daug apžvelgiu kiniškų produktų, nes pirkimas iš Kiniškų parduotuvių tapo paprastesnis ir patogesnis nei daugumos lietuviškų! Šiandien kai kurias prekes iš Gearbest galima gauti per DVI DARBO DIENAS! BE jokių MUITŲ! Ir čia ne joks stebuklas, o tiesiog kinų parduotuves populiarias prekes sandėliuoja Europoje.
Paimkim Xiaomi dviratį ar paspirtuką kaip pavyzdį Gearbest parduotuvėje. Produkto puslapyje rasite, kad daiktas yra Lenkijos sandėlyje, ir pristatymas iki Lietuvos trunka 2-5 darbo dienas! Aišku, siunčiant iš Lenkijos nėra jokių muitų, nes muitinė netikrina tokių siuntinių iš Europos sąjungos šalių. Per šią vasarą iš Geabest pirkau virš dešimties elektrinių dviračių, vidutiniškai iš Lenkijos sandėlio jie atkeliavo per 3-4 darbo dienas!
Dabar paimkime super populiarų Xiaomi Mi9T Pro telefoną, kuris su akcija kainuoja tik 300 eurus! (Telia šiandien toks pats 473 Eurai!). Ir kitas dažnas klausimas, kaip pasinaudoti tokių Gearbest akcijų kodais, tai nuolaidos kodas rašosi paskutiniame užsakymo lange. O akcijos kodų galit ieškoti topzone forume arba mūsų facebook puslapyje. Dar yra shipping draudimas, ir pabraukiau nuotraukoje, jo niekada nenaudoju, nes mokant Paypal iš kart gauni pinigų grąžinimo garantiją, jei kažkas nutiktų siuntimo metu. (Taip pat Paypal pridėjęs Monese kortelę, kuri siūlo valiutų konvertavimą nemokamai, tai yra žymiai geresniu kursu nei Swedbank, Paypal ar tos pačios kinų parduotuvės).
O Xiaomi Mi9T Pro telefonas šiuo atveju yra Kinijos sandėlyje, bet pasirinkus EU Priority Line siuntimą, jis bus nusiųstas į Gearbest sandėlį Europoje, ir tik tada išsiųstas į Lietuvą. To pasekoje, telefonas vėl ateis iš Gearbest Europos sandėlio BE JOKIŲ MUITŲ. Vienintelis skirtumas, kad dabar siuntimo trukmė gali būti 15-25 darbo dienų. Vidutiniškai mano užsakymai per EU Priority line Vilnių pasiekia per 10-14 darbo dienų.
Galima sakyti dvi savaitės, ir viskas vyksta taip greitai, kad būtent šitų siuntinių Lietuvos muitinė netikrina, nes jie ateina iš Europos sandėlio. Štai pagriebiau arčiausią OnePlus 7 telefono pakuotę, kurioje aiškiai matosi, kad siuntėjas yra kinų įmonė, bet jos sandėlio adresas yra Estijoje, ir dėl to šis siuntinys net neina per Lietuvos muitinę, ir jam negali būti jokių muitų Europos sąjungos šalyse.
Lygiai tokią pat sistemą naudoja banggood, kur dažniausiai užsakinėju dronus. Šiuo metu pvz.: labai populiarus Xiaomi Fimi A3 dronas. Vėl pasinaudoju nuolaidos kodu iš topzone forumo.
Tada pasirenku EU Priority Line siuntimą, ir matau, kad siuntinys bus pristatytas per 7-15 darbo dienų. Vėl neperku papildomo draudimo, nes apmokėjimą darau su Paypal.
Ir džiaugiuosi dronu po savaitės, ir sutaupęs su nuolaidos kodu, ir be jokių muitų!
Vienintelis dalykas užsakant prekes iš Kinijos parduotuvių, į kurį reiktų atkreipti dėmesį. Tai įsitikinti, kad prekė yra parduotuvės sandėlyje. Žemiau pateikiau naują produktą, kurį atrodo galima užsakyti, bet jei atidžiau pasižiūrėsite į siuntimo detales, pamatysit, kad išsiuntimas planuojamas tik Spalio 16-19 dieną, nors šiandien yra Spalio 4. Tai reiškia, kad parduotuvė tik planuoja gauti šį produktą po dviejų savaičių, ir tai dar nereiškia, kad gaus, nes data gali tiesiog dar toliau nusikelti.
Dėl to aš niekada neužsakinėjų produktų, kurių nėra tuo metu parduotuvėje. Visi produktai, kurie yra sandėlyje, rodys išsiuntimą sekančią darbo dieną. Arba daugiausiai dvi darbo dienas į priekį.
Taip pat nuolaidos kodai ir akcijos galioja tik konkretiems modeliams. Jei akcija paskelbta Xiaomi Mi 9T mėlynos spalvos telefonui, tai reiškia, kad kodas ir visos sąlygos galioja tik mėlynos spalvos telefonui ir tik pateiktai produkto nuorodai iš konkretaus sandėlio. Ir ypač su Xiaomi telefonais dažnai būna taip, kad kai kurios spalvos specialiai yra “retos”, tai yra telefonas gali būti brangesnis vien dėl spalvos arba jo gali tekti laukti žymiai ilgiau pasirodant prekyboje.
Galiausiai, jei vis dar turite klausimą apie pirkimą iš Kinijos parduotuvių: Gearbest, banggood. Palikite savo komentarą žemiau. Taip pat būtent forume ir facebook puslapyje dažniausiai skelbiame visas akcijas ir nuolaidos kodus. Tai rekomenduoju sekti, jei planuojate pirkti kažką iš kinų parduotuvių, ypač kai kaip tik šiuo metu artėja Spalio 11 dienos išpardavimas, arba kaip Kinai vadina laiminga 11.11 akcijų diena.
Šiame straipsnyje paminėjau tik dvi kinų parduotuves, kurias pats naudoju dažniausiai, jų yra žymiai daugiau. Bet kiekviena turi savo užsakymo ir siuntimo niuansus, ir kaip jau užsiminiau šiame straipsnyje, reikia būti atidiems užsakinėjant prekes, ar jos yra sandėlyje, nes kai kurios parduotuvės ir aliexpress pardavėjai, netgi specialiai nurodo melagingą info apie pristatymo laiką arba prekių buvimą sandėlyje. Ypač populiaru yra įsikelti ką tik pristatytų telefonų modelių skelbimus, kurie prekyboje galbūt pasirodys tik po mėnesio, ir prie siuntimo nurodyti, kad maksimalus pristatymo laikas nuo 15 iki 90 ties dienų. Būtent tada telefonas ateina ne po dviejų savaičių, o po dviejų mėnesių.
Tas pats su pastebimai žemesnėmis telefonų kainomis, tokių tiesiog nebūna, arba melagingai nurodomas telefono modelis (tarkim kinų rinkai skirtas Xiaomi perflashintas į Global), arba melaginga pristatymo data pvz.: maksimalus pristatymas 2-3 mėnesiai, arba melagingas siuntimas, nes būtent EU priority line paslauga kainuoja kelis eurus už pristatymo greitį ir patogumą. Bet tas aktualu tik perkant parduotuvėse, kurios pastoviai pasižymi sukčiavimu kaip tomtop, aliexpress dažniausiai minimi probleminiai pavyzdžiai. Tuo tarpu, Gearbest ir banggood praktiškai visos prekės šiandien jau parduodamos per priority line, klientų patogumui, ir mokant paypal visada turi pinigų grąžinimo garantiją. Būtent paypal priėmimas pirmas iš klientų aptarnavimo kokybės ženklų kinų parduotuvėje.
Kai planavau kelionę per Europą nuo Lietuvos iki Kroatijos automobiliu, Navitel pasiūlė išbandyti savo naujus navigacijos ir registratoriaus produktus. Pagalvojau, puiki proga padaryti Navitel E505 navigacijos ir R600 video registratoriaus apžvalgą. Galbūt pravers kelionėje, jei kas nors eilinį kartą neveiktų telefone. Dar pamenu, kai Kanadoje tik išvažiavus į kalnus, Google maps net offline režime tiesiog atsisakė veikti be mobilaus ryšio, o Australijoje mano LG G5 tiesiog iškepdavo ir išsijungdavo ant priekinio stiklo.
Aišku, dabartinis Xiaomi telefonas niekada nebuvo perkaitęs, ir automobilyje turėjome kiekvienas po smartphoną. Taigi tikrai nebūtume prapuolę, bet navigacija buvo tiesiog patogus priedas, kur nustatėm kelionės tikslą, ir visada patogiai matėme savo progresą bei visus perspėjimus apie greičio limitus ir matuoklius. Ypač keliaujant per Lenkiją nustebino visi jau pabaigti kelio darbai. Taigi visą šalį galėjom praskristi beveik ant 150km/h naujais keliais. Deja, galbūt dėl neseniai baigtų kelio darbų, nei lenkų kelio ženklai, nei navigacijos greičio perspėjimai neturėjo jokios logikos.. nes vienas ženklas rodė magistralės pradžią, kitas jos viduryje 60 greičio apribojimą, navigacija siūlė važiuoti 100, o automobiliai lėkė 140.
Štai apie stacionarius greičio matuoklius įspėjo visada puikiai. Kaip maršrutą net kelis kartus kelionės metu sutikrinome su Google Maps ir Waze, telefonų ir Navitel E505 nuomonės visada sutapdavo. Navigacija netgi puikiai vedė nemokamais keliais, kaip pasirinkome nustatymuose. Kol įvažiavome į Čekiją ir supratom, kad gal pigiau važiuoti greitkeliu, nei nuo kunigaikščių laikų akmenimis grįstus močiučių kaimo kiemus viduryje nakties.
Čia pasirodė tikras telefono ir navigacijos skirtumas. Jei telefone pridėti naują kelionės stotelę ar pakeisti maršruto nustatymus yra pora brūkštelėjimų pirštu, tai su Navitel kaip Windows 95 kompiuteryje paspaudus kiekvieną menu reikia dar palaukti, leisti prietaisui kelias sekundes pagalvoti, tiek skaičiuojant naują maršrutą, tiek net bandant užkrauti naują adresų ar žemėlapio puslapį. Taip pat pripratus prie telefonų valdymo, jau net sunku įsivaizduoti, jog būna prietaisų, kurių touch ekranai dar neturi visur įprastų multitouch gestų nuo menu prasukimo iki žemėlapio didinimo/mažinimo dviem pirštais. Navitel norint pakeisti žemėlapio lygį vis dar reikia baksnoti tiksliai ant + ir – ženkliukų, kaip puslapius sukti tik tempiant už puslapio sukimo žymeklio ekrano krašte…
Apie Navitel R600 video registratorių turbūt paprasčiau tiesiog pasižiūrėti patį video, kuriame ne tik išbandžiau R600 modelį, bet video kokybę palyginau ir su praeitos apžvalgos R1000 variantu, bei pigiausiu Xiaomi automobiliniu video registratoriumi. Vėl pagalvojau apie tą patį, kad galbūt savo telefoną pakabinti ant lango su video įrašymo app būtų pats paprasčiausias, pigiausias ir net geriausios kokybės variantas.
Komentaruose galite parašyti, ar dar naudojate dedikuotą navigaciją ir video registratorių? Galbūt viską seniai darote tik su telefonu? Kelionės metu pastebėjau, kad ypač jaunimo tarpe, visi jau senokai turi smartphonus, ir prie jų yra labiausiai pripratę. Jiems nereikia nei navigacijos, net foto aparato neapsimoka imti į kelionę, nes visur jau tik telefonas, ir telefonas… Man buvo patogiau turėti visada įjungtą navigaciją su įspėjimais apie greičio matuoklius arba artėjantį išsukimą iš kelio. Tuo pat metu, patogu tik tokioje ilgoje kelionėje, nes mieste tikrai greičiau ir patogiau tiesiog suvesti adresą Google Maps, nei porą minučių vargti su navigaciją. Pirmiausiai, dėl nepatogių menu, o po to tiesiog lėto veikimo, pripratus prie akimirksniu puslapius vartančio naujausio telefono.
Note: There is a poll embedded within this post, please visit the site to participate in this post's poll.Navitel E505 navigacija Skytech kainuoja 75 Eur, o Navitel R600 video registratorių galite rasti už 69 Eur.